یک محیط نرم‌افزاری برای انجام محاسبات عددی و یک زبان برنامه‌نویسی نسل چهارم است. واژه متلب هم به معنی محیط محاسبات رقمی و هم به معنی خود زبان برنامه‌نویسی مربوطه‌است. این نام حاکی از رویکرد ماتریس محور برنامه‌است، که در آن حتی اعداد منفرد هم به عنوان ماتریس در نظر گرفته می‌شوندکار کردن با ماتریس‌ها در متلب بسیار ساده است. در حقیقت تمام داده‌ها در متلب به شکل یک ماتریس ذخیره می‌شوند. برای مثال یک عدد (اسکالر) به شکل یک ماتریس ۱*۱ ذخیره می‌شود. یک رشته مانند «Whale is the biggest animal» به شکل ماتریسی با یک سطر و چندین ستون (که تعداد ستون‌ها به تعداد کاراکترهاست) ذخیره می‌شود. حتی یک تصویر به شکل یک ماتریس سه بعدی ذخیره می‌گردد که بُعد اول و دوم آن برای تعیین مختصات نقاط و بُعد سوم آن برای تعیین رنگ نقاط استفاده می‌شود. فایل‌های صوتی نیز در متلب به شکل ماتریس‌های تک ستون (بردارهای ستونی) ذخیره می‌شوند. بنابراین جای تعجب نیست که متلب مخفف عبارت آزمایشگاه ماتریس باشد.


 لینک دانلود سرور 1

 ادامه مطلب


درباره :
برچسب ها : آموزش نرم افزار , Matlab , برنامه نویسی با متلب , شبیه سازی با متلب , آموزش جامع نرم افزار متلب , کتاب نرم افزار متلب ,
بازدید : 565
[ پنجشنبه 24 خرداد 1403 ] [ 23:06 ] [ نویسنده : اشکان کریوند ] | نظرات (0)

نرم افزار MATLAB برنامه كامپیوتری است كه برای كسانی كه با محاسبات عددی، و بویژه جبر خطی سر و كار دارند، تهیه شده است. نام این نرم افزار از عبارت انگلیسی MATrix LABoratory  اقتباس شده و هدف اولیه آن قادر ساختن مهندسین و دانشمندان به حل مسائل شامل عملیات ماتریسی بدون نیاز به نوشتن برنامه در زبانهای برنامه نویسی متداول همچون C و FORTRAN  بود. با گذشت زمان قابلیتهای بسیار بیشتری به این نرم افزار افزوده شده اند بطوری كه در حال حاضر MATLAB به ابزار پر قدرتی برای ترسیم داده ها، برنامه نویسی و انجام محاسبات مهندسی و پژوهشی تبدیل شده است. لینک دانلود سرور 1

 

لینک دانلود سرور 2ادامه مطلب


درباره :
برچسب ها : آموزش نرم افزار , Matlab , برنامه نویسی با متلب , شبیه سازی با متلب ,
بازدید : 525
[ پنجشنبه 24 خرداد 1403 ] [ 23:06 ] [ نویسنده : اشکان کریوند ] | نظرات (0)

الگوریتم بهینه سازی فاخته (Cuckoo Optimization Algorithm) یکی از الگوریتم‌های توسعه داده شده برای حل «مسائل بهینه‌سازی غیرخطی» (Non-Linear Optimization Problems) و «مسائل بهینه‌سازی پیوسته» (Continuous Optimization Problems) محسوب می‌شود. این الگوریتم، از زندگی خانواده‌ای از پرندگان به نام «فاخته» (Cuckoo) الهام گرفته شده است.

ادامه مطلب


درباره :
برچسب ها : الگوریتم بهینه سازی فاخته , مسائل بهینه‌سازی غیرخطی , Non-Linear Optimization Problems , Continuous Optimization , بهینه‌سازی پیوسته ,
بازدید : 506
[ پنجشنبه 24 خرداد 1403 ] [ 23:06 ] [ نویسنده : اشکان کریوند ] | نظرات (0)

سیمولینك نرم افزاریه كه شما برای شبیه سازی سیستمهای دینامیكی، میتونید از اون استفاده كنید این نرم‌افزار زیرمجموعه نرم‌افزار متلبه كه دارای كتابخانه‌های زیادی در زمینه رشته‌های مختلف از جمله برق و مكانیك است. اگه ما نرمافزار متلب رو فصل مشترك رشته های مهندسی در محاسبات عددی بدونیم نرم افزار سیمولینك رو می تونیم فصل مشترك رشته های مهندسی در زمینه نرم افزارهای شبیه ساز قرار بدیم.

 لینک دانلود سرور 1

 ادامه مطلب


درباره :
برچسب ها : آموزش نرم افزار , Matlab , برنامه نویسی با متلب , شبیه سازی با متلب , سیمولینک در متلب ,
بازدید : 260
[ پنجشنبه 24 خرداد 1403 ] [ 23:06 ] [ نویسنده : اشکان کریوند ] | نظرات (0)

نرم افزار MATLAB یک نرم افزار قدرتمند در انجام عملیات محاسباتی پیچیده و شبیه سازی ریاضی پروسه ههای گوناگون علمی و مهندسی میباشد. ساده ترین تصور در مورد این نرم افزار شبیه دانستن آن به یک ماشین حساب فوق پیشرفته است که توانایی انجام محاسبات ساده و پیچیده و حل انواع معادلات و رسم نمودراها را داراست.ادامه مطلب


درباره :
برچسب ها : آموزش نرم افزار , Matlab , برنامه نویسی با متلب , شبیه سازی با متلب ,
بازدید : 144
[ پنجشنبه 24 خرداد 1403 ] [ 23:06 ] [ نویسنده : اشکان کریوند ] | نظرات (0)

ماتریسها عناصر پایه ای MATLAB را تشكیل میدهند بنابر این برای محاسبات ماتریسی (مثلا حل دستگاههای معادلات) بسیار مناسب است.

دارای تعداد زیادی توابع است که برای انجام محاسبات معمولی کفایت می کنند. (مثلا توابع ode که برای حل معادلات دیفرانسیل معمولی بکار می روند). 

MATLAB اجازه استفاده از كدهای FORTRAN و C را نیز به کاربر می دهد.لینک دانلود سرور 2ادامه مطلب


درباره :
برچسب ها : آموزش نرم افزار , Matlab , برنامه نویسی با متلب , شبیه سازی با متلب , محاسبه ماتریکس , دستگاههای معادلات , معادلات دیفرانسیل ,
بازدید : 586
[ پنجشنبه 24 خرداد 1403 ] [ 23:06 ] [ نویسنده : اشکان کریوند ] | نظرات (0)

کتاب طراحی و آنالیز سیستم‌های رادار با متلب

Developed from the author’s graduate-level courses, the first edition of this book filled the need for a comprehensive, self-contained, and hands-on treatment of radar systems analysis and design. It quickly became a bestseller and was widely adopted by many professors. The second edition built on this successful format by rearranging and updating topics and code. Reorganized, expanded, and updated, Radar Systems Analysis and Design Using MATLAB®, Third Edition continues to help graduate students and engineers understand the many issues involved in radar systems design and analysis. Each chapter includes the mathematical and analytical coverage necessary for obtaining a solid understanding of radar theory. Additionally, MATLAB functions/programs in each chapter further enhance comprehension of the theory and provide a source for establishing radar system design requirementsادامه مطلب


درباره :
برچسب ها : آموزش نرم افزار , Matlab , برنامه نویسی با متلب , شبیه سازی با متلب , Radar systems analysis , سیستم‌های رادار ,
بازدید : 215
[ پنجشنبه 24 خرداد 1403 ] [ 23:06 ] [ نویسنده : اشکان کریوند ] | نظرات (0)
روشهای عددی در مهندسی با نرم افزار MATLAB
این کتاب ابتدا در فصل اول خلاصه ای از نرم افزار متلب را بیان می کند و برخی از دستورهای مهم آن را برای خوانندگان تشریح می کند. در فصول بعدی این کتاب  راجع به  سیستم های معادلات مختلف و موضوعاتی دیگر از مهندسی سخن به میان می آورد. همچنین در این کتاب به انتگرال گیری عددی، مسائل مقدار اولیه، مسائل مقدار مرزی و … پرداخته می شود. فصول این کتاب عبارت اند از :
ادامه مطلب


درباره :
برچسب ها : روشهای عددی در مهندسی , MATLAB , نرم افزار متلب ,
بازدید : 641
[ پنجشنبه 24 خرداد 1403 ] [ 23:06 ] [ نویسنده : اشکان کریوند ] | نظرات (0)

A brief introduction to MATLAB is given in Chapters 1 and 2. The material presented there is adequate to get started. Graphing of curves and surfaces in two and three dimensions is introduced as necessary in later chapters.

Chapter 3 is a warmup chapter dealing with lines and planes. Some of the longer exercises require the student to construct graphically structures consisting of lines and planes.

There are a number of sections that present numerical algorithms for solving problems. In Chapter 4, in computing the arc length of a curve, the numerical integrator of MATLAB is used. But in addition, students write their own code to implement the polygonal line approximation. This is needed to compute the arc length of curves given as a table of coordinates, perhaps as the result of a computation. Numerical differentiation is introduced and used. Attention is also paid to the question of estimating the error in these approximations.

In Chapter 5, partial derivatives, directional derivatives, level curves, and tangent planes are illustrated graphically. Some numerical estimates of the error in the tangent plane approximation are made in the exercises.

ادامه مطلب


درباره :
برچسب ها : MATLAB , Multivariable Calculus ,
بازدید : 515
[ پنجشنبه 24 خرداد 1403 ] [ 23:06 ] [ نویسنده : اشکان کریوند ] | نظرات (0)
امروزه روشنایی بسیاری از مکان ها توسط لامپ های فلئورسان صورت می گیرد. لزوم آشنایی با اتفاقات درون آن برای یک دانشجوی رشته ی برق بر کسی پوشیده نیست؛ در پایان این مقاله می دلیل داغ نشدن این لامپ ها نسبت به نوع نئونی را خواهید دانست. همچنین دلیل تاثیر بیشتر این لامپ ها نسبت به لامپ های نئونی را خواهید یافت.

نور:

برای یادآوری بد نیست درباره ی نور بنویسم. نور نوعی از انرژی است که می تواند از یک اتم خارج شود. این ازتعداد زیادی ذره های کوچک مثل بسته هایی که دارای انرژی و اندازه حرکت هستند ولی جرمی ندارند. این ذرات فوتون های نوری نام دارند و واحد های اساسی نور هستند.

اتم ها وفتی فوتون آزاد می کند که الکترون های آن ها برانگیخته شود. الکترون ها ترازهای انرژی متفاوتی دارند که به چند عامل وابسته است از جمله سرعت آن ها و فاصله ی آن ها از هسته. الکترون های با ترازهای متفاوت انرژی اوربیتال های مختلفی را اشغال می کنند. به طور کلی الکترون با انرژی بالاتر در اوربیتال دورتری نسبت به هسته قرار دارد.

وقتی اتمی انرژی بگیرد یا از دست بدهد، این با تغییر سرعت آن دیده می شود. دریافت انرژی (گرما برای مثال) ممکن است باعث شود به طور لحظه ای آن را  به یک اوربیتال بالاتر (دورتر از هسته) ببرد. الکترون  فقط برای کسری از ثانیه در اوربیتال بالاتر باقی می ماند و به اوربیتال اصلی خودش بر می گردد. البته با برگشت خود انرژی دریافتی را به صورت فوتون آزاد می کند که در برخی موارد فوتون نوری است.

طول موج نور گسیل شده به مقدار انرژی خارج شده بستگی دارد که این هم به مکان قرارگیری الکترون وابسته است. در نتیجه انواع گوناگون اتم ها فوتون های نوری متفاوتی را آزاد می کنند. به عبارت دیگر رنگ نور با نوع اتم برانگیخته شده مشخص می شود.

ادامه مطلب


برچسب ها : yes http://Engineeri.mihanblog.com/post/266 Engineeri.mihanblog.com اشکان کریوند 1094831 no approve نظرات ,
بازدید : 230
[ پنجشنبه 24 خرداد 1403 ] [ 23:06 ] [ نویسنده : اشکان کریوند ] | نظرات (0)
:: تعداد صفحات : 27
صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...26 27 صفحه بعد


.: Weblog Themes By SlideTheme :.

  • وب دنــــشگاه محقق
  • وب جامعه مجازی ممو
  • وب مطالب تبیانی
  • وب رونـــه ورزش